SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Wyprawa do Poznania

Czwartek, 13 marca 2008r. był dla klasy Ic technikum inny niż zazwyczaj. Odbyła się bowiem planowana już od paru tygodni wycieczka do Poznania. Organizatorami wycieczki byli: wychowawca klasy – Andrzej Tyrka oraz Rodzice uczniów. W wycieczce brali również udział  przedstawiciele  z innych klas.
Po przybyciu na miejsce uczestnicy wyprawy zwiedzili Poznańską Palmiarnię. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Rynku, Ratusza, podziwianie rzeźb i fontann. Odbyła się też gra terenowo-dydaktyczna polegająca na odnajdywaniu wylosowanych wcześniej obiektów znajdujących się w najbliższej okolicy i krótkim ich opisie.


Mimo lekko deszczowej pogody wszyscy pilnie notowali informacje o Poznaniu, historii tego miasta. Uczestnicy poznali także podstawy gwary poznańskiej. Nie są im obce takie określenia jak: bimba, szneka, glanc, gymela, antrejka itp.
Po obejrzeniu filmu w Multikinie część uczestników oddała się zakupom w centrum handlowym Stary Browar, a pozostali przygotowywali pracę pisemną związaną z różnorodnością materiałów budowlanych wykorzystanych przy budowie tego obiektu (w końcu klasa budowlana).
W czasie drogi powrotnej dało się jeszcze podziwiać z okien autokaru najstarszą część Poznania – Ostrów Tumski i Śródkę.
W godzinach wieczornych wszyscy cali i zdrowi, zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów. Jutro przecież szkoła…