SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Pamięci Jana Pawła II

Współczesna cywilizacja materialistyczna i konsumpcyjna sprowadza człowieka do roli przedmiotu, a miłość redukuje „do użycia”. Dlatego słowa Jana Pawła II  stają się dziś jak najbardziej aktualne: „ Nie pozwólcie sobie odebrać  tego bogactwa. Nie lękajcie się miłości, która stawia wymagania”
Minęło 3 lata, kiedy Jan Paweł II, odszedł do domu Ojca. Ponad 26 lat posługi Kościołowi, światu sprawiło, że pozostawił po sobie ogromną spuściznę. Kiedy powoli mija entuzjazm, jaki On sam w nas wyzwalał, zaczyna się czas nowej próby zrozumienia tego, co nam zostawił. Czas upowszechniania wartości w świecie, którym daleko do ideału.


Dlatego,  my młodzi, w poczuciu wdzięczności, pragniemy mu pokazać, jak bardzo cenimy jego pełne  miłości słowa, jak bliska jest naszym sercom Ewangelia.
2 kwietnia w 3-cią rocznicę upamiętniającą śmierć Papieża Polaka Jana Pawła II składamy hołd Wielkiemu Człowiekowi, który Ewangelię uczynił treścią swojego życia.
Właśnie  2-go  kwietnia  o  1400 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wraz z dyrekcją i nauczycielami nieśli miastu papieskie przesłanie wiary, nadziei i miłości. Delegacja każdej klasy złożyła pod pomnikiem Papieża symbol pamięci – zapalony znicz.

OJCZE ŚWIĘTY! PAMIĘTAMY!