Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Udane występy sportowców ZST

Dnia 22 września 2008 roku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Nasi uczniowie startowali we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych.  Uczniowie którzy zdobyli medale i awansowali do Finału Rejonu Pilskiego to Łukasz Sarnowski – I miejsce w biegu na 100 m. Paweł Florek – II miejsce w pchnięciu kulą.

Bardzo dużym zaskoczeniem okazała się nasza sztafeta  4 x 100 m,  która zdobyła I miejsce i złoty medal! W składzie sztafety znaleźli się: Tomasz Macygin, Andrzej Banaś, Łukasz Makowski i Łukasz Sarnowski.
Startowały również dwie uczennice w skoku w dal: Magdalena Demczar i w pchnięciu kulą Paulina Sadowa, jednak bez większych sukcesów.
Finał Rejonu Pilskiego odbył się 1 października 2008 roku. Zawody te również okazały się szczęśliwe dla naszych chłopców, ponieważ cała piątka awansowała do Finału Wielkopolskiego. Łukasz Sarnowski miał II miejsce w biegu na 100 m podobnie z drugiego miejsca awansował Paweł Florek w pchnięciu kulą. Nasi chłopcy w sztafecie ponownie byli bezkonkurencyjni w biegu sztafetowym 4 x 100 m i awansowali do finału w Poznaniu z I miejsca (Macygin, Banaś, Makowski, Sarnowski)
Finał Wielkopolski w LA odbył się na stadionie Olimpii w Poznaniu dnia 8 października 2008r. Wszyscy chłopcy godnie zaprezentowali naszą szkołę i dali z siebie wszystko co mogli najlepszego. Paweł Florek zajął II miejsce w pchnięciu kulą, tak samo jak w Trzciance i Pile zdobywając srebrny medal mistrzostw. Łukasz Sarnowski w biegu na 100 m zajął IX miejsce a sztafeta uplasowała się na XIII pozycji.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, również powalczymy o miejsca w finale wielkopolskim i zdobędziemy tam medale!