SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

AMI Lipsk

We wtorek 31 marca 2009r uczniowie ZST uczestniczyli w wycieczce na Międzynarodowe Targi Motoryzacji AMI’2009 w Lipsku. Jest to największe środkowoeuropejskie show motoryzacyjne. W tym roku prezentowało się ponad 500 wystawców na powierzchni ponad 130.000m2 w 5-ciu przestronnych halach.
Oprócz klasycznej wystawy samochodowej uczestnicy mieli okazję odbyć ekscytującą jazdę po najbardziej ekstremalnych powierzchniach na torach offroad, popróbować jazdy zespołowej w ramach Skoda Team-Challenge, odbyć jazdy symulacyjne w symulatorze dachowania, symulatorze działania pasów bezpieczeństwa, czy testerach reakcji. Mogli popróbować swoich sił w wyścigach modeli samochodów na specjalnie przygotowanych torach. Targi były przede wszystkim ogromnym i atrakcyjnym źródłem wiedzy na temat obecnych trendów w motoryzacji. Targom towarzyszyły Branżowe Targi AMITEC na których prezentowano takie zagadnienia jak: elementy i części pojazdów, wyposażenie warsztatów samochodowych, środki konserwacji pojazdów, holowanie pojazdów i ratownictwo, wyposażenie stacji paliw, usługi dla przemysłu motoryzacyjnego, ochrona środowiska i recycling.
Wszyscy uczestnicy, a było ich aż 55-ciu wrócili pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę przydatną także w nauce i przyszłej pracy zawodowej.
Organizatorem wycieczki był p.Robert Ziółkowski, a opiekunami p.Małgorzata Złocińska, p.Zenon Zając, p.Henryk Birecki i p.Stanisław Łukaszewicz.
Powstały także plany wyjazdu w przyszłym roku… Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych!