SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Podsumowanie działalności SKKT 2008-2009

Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne im. Piere Georgio Frassatiego  (SKKT) w Zespole Szkół Technicznych w Trzciance zostało założone w dniu 12 września 2008r. przez  p. Dariusza Kolonista- Kujawskiego.  Opiekunami koła są: p. Renata Kowalczyk i p. Dariusz Kolonista – Kujawski. SKKT przy ZST promuje przede wszystkim turystykę rowerową, a także  spływy kajakowe, turystykę pieszą i oczywiście rozwój kultury duchowej poprzez wyjazdy do kin i poznańskich teatrów.

W roku szkolnym 2008/2009 SKKT przy ZST zorganizowało następujące imprezy:

  • 12.09.2008 r. inauguracja Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego im. Piere Georgio Frassatiego  w Zespole Szkół Technicznych w Trzciance – wycieczka rowerowa Pradoliną Noteci dla klasy IIB T4. Wycieczka rozpoczęła się przy ZST w T-ce. Trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Biała ( zwiedzanie kaplicy z odciskiem stopy Matki Bożej) – Walkowice ( śluza) – Romanowo ( przeprawa promowa na stronę Radolina) – Teresin ( zbieranie grzybów i odpoczynek w lesie) , powrót do Trzcianki w godzinach popołudniowych.
  • 02.10.2008 r.- wycieczka rowerowa zorganizowana dla klasy IC T4 również Pradoliną Noteci (program j.w., dodatkowo zwiedzanie Kościoła p.w. M.B. Nieustającej Pomocy w Radolinie). Wycieczka ta dedykowana była Janowi Pawłowi II w 30 rocznicę  Jego wyboru na Stolicę Piotrową. Młodzież poprzez bliższy kontakt z pięknem natury, którą tak bardzo miłował Karol Wojtyła, chciała uczcić największego spośród synów polskiej ziemi.
  • 24.10.2008 r. – wycieczka autokarowa do kina „Premiera” w Pile na film pt.: „Świadectwo”. Wyjazd ten zorganizowano dla wszystkich chętnych uczniów ZST
  • 7.11.2008r. – wyjście z klasą IVA T4 do Biblioteki Publicznej im. Kazimiery  Iłłakowiczówny w Trzciance na spotkanie z poetami regionu wielkopolskiego: Jerzym Grupińskim, Sergiuszem Sterna-Wachowiakiem, Romanem Bąkiem i Elżbietą  Panert-Mumot. Na spotkaniu tym młodzież mogła nie tylko wysłuchać pięknej poezji w wykonaniu autorów, ale także zadawać autorom pytania, można było także nabyć tomiki poezji z dedykacją autorów. Piękna strawa duchowa
  • 16.12.2008r. – wycieczka autokarowa dla wszystkich chętnych  uczniów ZST do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl pt.: „Wigilie Polskie”.
  • 17.04.2009r.   – wycieczka rowerowa zorganizowana dla klasy IB T4 – Pradolina Noteci:  od śluzy Walkowice do śluzy Lipica, z ogniskiem przy promie w Romanowie. Radości i śmiechu nie było końca.
  • 15.05.2009r. – wycieczka rowerowa do Skrzatusza zorganizowana dla wszystkich chętnych uczniów z klas pierwszych ZST. Głównym celem tej wycieczki oprócz zwiedzania miejscowości, przez które przejeżdżaliśmy (Łomnica, Pokrzywno, Kępa, Leżenica, Szydłowo), było nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Skrzatuskiej i zapoznanie się z historią tego sanktuarium. Sanktuarium w Skrzatuszu jest głównym sanktuarium Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej, na terenie której znajduje się Trzcianka, nasze miasto.
  • Z początkiem czerwca planowany jest spływ kajakowy po jeziorach trzcianeckich i podsumowanie ( przy ognisku) działalności pierwszego roku SKKT przy ZST w Trzciance.

Dariusz Kolonista-Kujawski
Renata Kowalczyk