SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Dzień Technika 2012

Pokazali, że z nimi warto. Limuzyna jak z serialu, dzienniki szkolne z lat ’50 tych, a nawet pająki ptaszniki i egzotyczne jaszczurki to tylko niektóre atrakcje „Dnia Technika”. Impreza organizowana jest co roku przez Zespół Szkół Technicznych w Trzciance, m. in. po to, by umożliwić przyszłym absolwentom gimnazjum zapoznanie się z pełną ofertą edukacyjną placówki.

Niezliczone atrakcje
„Dzień Technika” to impreza całodniowa, dlatego punktów programu nie brakowało. Wydaje się, że nie było osoby, która wyszła ze szkoły z poczuciem niedosytu. Atrakcje przygotowane dla gości i uczniów szkoły były zróżnicowane zarówno pod względem tematyki jak i sposobu prezentacji. Najwięcej emocji przysporzyła uczestnikom możliwość jazdy limuzyną. Z tej niewątpliwie luksusuwej przyjemności skorzystali nawet niektórzy nauczyciele. Oprócz pojazdów samochodowych, uczniowie prezentowali również quady wraz z całym profesjonalnym sprzętem do jazdy. Na tych, którzy prawa jazdy nie mają i nie potrafią prowadzić czekał symulator, w którym można się było poczuć jak za prawdziwą kierownicą.  Zespół Szkół Technicznych to jednak nie tylko samochody. Oprócz kierunków ściśle technicznych są też inne tj. architektura krajobrazu, budownictwo czy informatyka, które pozwalają rozwijać zainteresowania i uczyć się tego, co się lubi. Podczas „Dnia Technika” prezentowano więc urządzenia związane z tymi właśnie kierunkami. Były to m.in. pokaz urządzeń geodezyjnych czy prezentacja z wykorzystaniem edytora grafiki Photoshop. W pracowni historii na uczniów czekała prawdziwa podróż do przeszłości. Odwiedzający mogli obejrzeć tam wystawę poświęconą historii szkoły od… 1945 r. do dziś. Nad eksponatami „czuwały” pająki ptaszniki i egzotyczne jaszczurki, uwiecznione na zdjęciu wśród zwiedzających.

The Royals – gwarancją udanej zabawy
Jak powszechnie wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje. Nie inaczej było podczas „Dnia Technika” gdzie muzyka była nie byle jaka. Zespół na żywo to, zdaniem wielu uczniów technikum, najlepszy punt programu. Aula, w której odbył się koncert była wypełniona po brzegi. Zespół The Royals powstał całkiem niedawno i składa się właśnie z uczniów technikum. Jego członkowie dali już pokaz swoich możliwośći podczas „Dnia Kobiet”, czym zyskali sobie ogromną przychylność uczniowskiej społeczności. Ich zaangażowanie i entuzjazm udziela się słuchaczom bardzo wyraźnie.

Współpraca receptą na sukces
W przygotowanie tego wyjątkowego dnia zaangażowani byli niemal wszyscy nauczyciele oraz wielu uczniów, którzy współdziałając pokazali, że warto byc uczniem tej szkoły. Tradycyjnie organizatorzy zadbali o poczęstunek i drobne upominki.  Nad całością czuwała mgr. Angelika Jaworska.
Impreza została zorganizowana przy wsparciu budżetu Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego.

L. Wikieł