SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Nasze imprezy

Dzień Technika 2013

16 kwietnia w Zespole Szkól Technicznych odbyła się uroczystość „Dnia Technika”. Mottem przewodnim tegorocznego święta było hasło „Wyobraźnia ważniejsza niż wiedza”. Oficjalnego otwarcia dokonał gospodarz obiektu mgr inż. Robert Ziółkowski, który powitał zaproszonych gości, przedstawicieli firm biorących udział w pokazie oraz liczne grono uczniów z trzcianeckich gimnazjów.

Prowadzący uroczystość wyrazili nadzieję, że to spotkanie z techniką przez duże „T” zaszczepi w młodych ludziach chęć tworzenia i zmieniania przyszłości na lepszą, a także kreatywnego wykorzystania poznanej wiedzy w działaniach praktycznych. Program obfitował w wiele niesamowitych atrakcji, które zadowoliły najbardziej wybredne gusty. Były pokazy dotyczące wykorzystania edytora grafiki, przykłady rozwiązań komputerowych w projektowaniu elementów maszyn MegaCad NT, wystawa prac wykonanych przez uczniów ZST, pokaz motoryzacji. Chętni mogli wypróbować swoich sił na symulatorze jazdy, zaś strażacy z trzcianeckiej JRG pokazywali zebranym sprzęt ratowniczo- gaśniczy i zapoznawali z zasadami udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej.  Koncert szkolnego zespołu rockowego „ The Royals” i syty posiłek w stylu vintage dodał energii zwiedzającym.
Dzięki obchodom Dnia Technika wielu młodych ludzi jeszcze bardziej doceni rolę osiągnięć techniki oraz wiedzy, zdobywanej w Zespole Szkół Technicznych, która pomaga zdobyte umiejętności zastosować w praktyce.

O Dniu Technika pisali:
http://www.faktypilskie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13085:oferta-dla-przyszych-technikow&catid=42:pila&Itemi