SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Nasze akcje

Drugie życie

Dnia 25.10.2013r.w Zespole Szkół Technicznych w Trzciance inaugurowano Kampanię ,,Drugie życie”. Koordynatorem akcji na terenie szkoły jest Pani Joanna Bajus. Było wyjątkowo energicznie. Uczniowie na apelu zapoznali się z założeniami akcji, a następnie przenieśli się na plac warsztatowy, aby przy dźwiękach syreny strażackiej wypuścić w niebo białe i czerwone balony. Były plakaty wykonane przez młodzież, było żywe 😉 logo na placu…działo się, działoJ!

A teraz najważniejsze wiadomości związane z inicjatywą ,,Drugie życie”.

Transplantacja jest uznaną na świecie metodą leczenia, która ratuje życie i przywraca zdrowie ciężko chorym ludziom. Wiele osób umiera nie doczekawszy zdrowego narządu. Niska świadomość społeczna, stereotypy, mity i przekłamania, jakie narosły wokół przeszczepiania narządów to wyzwania kampanii „Drugie życie”.

W ramach akcji przekazujemy informacje o transplantacji, promujemy oświadczenia woli. Poprzez poruszanie tematu przeszczepiania narządów, kontakt z lekarzem czy osobą, która żyje dzięki transplantacji chcemy skłaniać do refleksji, pobudzać do dyskusji i podejmowania rozmów.
W ramach projektu zachęcamy wszystkich uczniów do organizacji na terenie  szkoły kampanii informacyjnych mających popularyzować oświadczenia woli. Kształt prowadzonej akcji zależy wyłącznie od kreatywności i zaangażowania młodzieży.

Organizatorem akcji jest firma Fresenius Medical Care Polska, a patronują jej min. Wicewojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty i Metropolita Poznański Stanisław Gądecki.

Warto pamiętać, że walczymy o tytuł najlepszej szkoły i możemy otrzymać czek charytatywny w wysokości 1000 zł, który można przeznaczyć na wsparcie wybranej przez szkołę inicjatywy charytatywnej