SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Bezpieczniejsze święta dzięki trzcianeckiej Samochodówce

Bezpieczeństwo na naszych drogach jest rzeczą niezwykle ważną. Jest to szczególnie istotne  w czasie wzmożonego ruchu pojazdów,  zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Niezwykle istotnego znaczenia nabiera w tym czasie właściwe ustawienie świateł w pojazdach. W myśl prawa o ruchu drogowym w naszym kraju obowiązuje nakaz jazdy z włączonymi światłami przez całą dobę. Przy nieprawidłowo ustawionych światłach oświetlenie drogi jest niedostateczne, inni kierowcy skutecznie oślepiani są snopem światła wysyłanym przez źle ustawiony reflektor, a zmęczenie wzroku kierowcy rośnie w wyniku niejednostajnego oświetlenia drogi przed pojazdem.

Zespół Szkół Technicznych w Trzciance, czyli popularna Samochodówka postanowiła pomóc kierowcom w tym trudnym pod względem komunikacyjnym okresie i w dniach od 16 do 20 grudnia przeprowadzi w ramach akcji „Bezpieczne święta” bezpłatne ustawianie świateł w pojazdach. Wystarczy zgłosić się w tym terminie na stacji diagnostycznej ZST w godzinach jej pracy i powołać się na hasło „Bezpieczne święta”.

Akcje związane z bezpieczeństwem ruchu stanowią już wieloletnią tradycję szkoły. Oprócz ustawiania świateł corocznie dokonywano już bezpłatnego badania stanu płynu hamulcowego, badanie przepuszczalności szyb pojazdów oraz badanie stanu amortyzatorów. Warto też przypomnieć, że w trzcianeckiej Samochodówce można także dokonywać kompleksowych badań stanu technicznego pojazdów, a także dokonywać przeglądów rejestracyjnych.