CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Nasze pasje

Sukces Mateusza Tokarskiego

UCZEŃ ZST, II WICEMISTRZEM POLSKI 2015 w BMW IS CUP

Mateusz Tokarski jest uczniem klasy III – technik pojazdów samochodowych. Ten młody człowiek ściga się na torach od 3 lat. Wziął udział w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w Dywizji Narodowej 5 – klasa BMW IS CUP w Poznaniu.

9 runda -04.10.2015 – 5 miejsce.

Ostatecznie po sezonie Mateusz zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i uzyskał tytuł II Wicemistrza Polski 2015 w BMW IS CUP.

Mateusz był najmłodszym uczestnikiem, bez doświadczenia w takich wyścigach (startuje 25 samochodów razem) i na torze Poznań też jeszcze nigdy nie był. Przyjął go do siebie klub AK Piast Dolnośląski, który przygotował auto wg specyfikacji, pomógł uzyskać licencję. Mateusz zdążył odbyć 2 treningi przed zawodami. Przed pierwszym w życiu wyścigiem (23.05)  nie brał udziału w kwalifikacji z uwagi na niespodziewaną awarie auta – wyścig zaczął od ostatniej 22 pozycji. Udało mu się uzyskać 14 miejsce, chociaż auto nie do końca było sprawne. Na kolejny dzień wyścigu (24.05) auto udało się naprawić i z tej 14 pozycji Mateusz brawurowo wygrał wyścig, kończąc go na 1 miejscu. W kolejny weekend wyścigowy 11.07 i 12 .07 – Mateusz  dwa razy zdobył 2 miejsce.

Relację z uroczystej gali wręczenia nagród możesz zobaczyć tutaj.

Gratulujemy Mateuszowi i czekamy na kolejne sukcesy!