SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Pożegnanie maturzystów

W dniu 29 kwietnia br. kolejne pokolenie Absolwentów Samochodówki wypłynęło na szerokie wody rynku pracy, lub do kolejnego etapu kształcenia. Pożegnaliśmy uczniów którzy przez ostatnie cztery lata zgłębiali tajniki wiedzy zawodowej i ogólnej. Uczniów z którymi bardzo zżyliśmy się przez cały okres ich nauki w szkole. Była to bardzo miła i zarazem wzruszająca uroczystość, bo mimo, że w szkole ma ona miejsce corocznie, to za każdym razem jest nowa i budzi nowe wspomnienia i emocje.

Nie zabrakło na tej uroczystości znakomitych Gości. Był Pan Starosta Tadeusz Teterus, który tradycyjnie przygotował naszym Absolwentom małą niespodziankę… Byli licznie zgromadzeni Rodzice Absolwentów z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Elżbietą Drab, która została uhonorowana dyplomem i bukietem kwiatów. Była członkini zarządu Stowarzyszenia Pomagajmy Dzieciom Pani Teresa Jastrzębska, Była też Pani Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Trzcianka im. dr n. medycznych Ewy Dipont-Kukawskiej Pani Bogumiła Żyźniewska wraz z Panem Ryszardem Opałą, była też Pani Prezes Caritas w Białej Pani Grażyna Kowalska, no i oczywiście nauczyciele i pracownicy ZST, a przede wszystkim bohaterowie tego popołudnia – Absolwenci Zespołu Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance roku 2016. Po przemówieniu Pana Dyrektora nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień. A było ich bardzo dużo. Dotyczyły one nie tylko wyników w nauce, ale także pracy wolontariackiej na rzecz reprezentowanych stowarzyszeń oraz za osiągnięcia sportowe i działalność charytatywną. Bardzo dziękujemy sponsorom którzy ufundowali nagrody dla najlepszych Absolwentów. Dziękujemy Firmie RENAULT Pabich z Piły, Firmie SKODA Auto Park z Piły, Firmie Albor MAN z Wałcza oraz Firmie SAPA Aluminium z Trzcianki. Miło jest nam także poinformować, że tradycyjny już tytuł Prymusa ZST przypadł w tym roku Łukaszowi Sydonowiczowi.
Nie zabrakło podziękowań dla dyrekcji, nauczycieli, Rodziców i wychowawców: Pani Joanny Bajus, Pani Moniki Czerwonki i Pana Piotra Kazirodka. Było wiele wzruszeń, pożegnań i ciepłych słów.

Później nastąpiło wyczekiwane przez wszystkich wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Nie zabrakło również zabawnego programu artystycznego. Uroczystość przygotowała Edyta Lipińska.

Teraz przed Absolwentami matura, egzaminy zawodowe i …dorosłe życie. Życzymy im powodzenia i odwagi działań, a także realizacji najśmielszych nawet marzeń.

RZ