SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Wyższe standardy kształcenia

24 komputery oraz drukarka 3D to sprzęt, który trafił do Zespołu Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance. Zakup urządzeń tak wysokiej jakości z nowoczesnym systemem operacyjnym był możliwy dzięki środkom jakie przeznaczył na ten cel organ prowadzący, czyli powiat czarnkowsko – trzcianecki. Całkowity koszt poniesionych nakładów  to kwota 64.656 zł.

Na symbolicznym przekazaniu komputerów nie mogło zabraknąć przedstawicieli starostwa: Włodzimierza Ignasińskiego – wicestarosty czarnkowsko – trzcianeckiego oraz Ryszarda Jabłonowskiego – naczelnika Wydziału Edukacji. Na ręce dyrektora szkoły Roberta Ziółkowskiego oraz nauczyciela przedmiotów zawodowych został przekazany jeden symboliczny, gdyż reszta już służy uczniom. Jak wspomniał wicestarosta: „Sukcesywne podnoszenie standardów kształcenia to działanie priorytetowe. Pracownia komputerowa, którą doposażyliśmy  już jest dostępna, a uczniowie mogą korzystać z urządzeń wysokiej jakości, które pozwolą na lepsze poznawanie świata, zmian w nim zachodzących i poszerzanie własnych horyzontów. Jako powiat wiemy, jak ważny jest sprzęt dobrej jakości i jak wiele znaczy w szkole w której kształci się techników informatyków, techników architektury krajobrazu czy techników pojazdów samochodowych. Dlatego też robimy wszystko, aby zapewnić młodym ludziom odpowiedni dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Jestem przekonany, że pracownia będzie służyć realizacji ważnych i interesujących projektów”.

Z całą pewnością najbardziej cieszą się uczniowie, którzy postanowili się kształcić na kierunku technik informatyk. Wszyscy zgodnie podkreślają, że nowe komputery otwierają przed nimi wiele możliwości, a co za tym idzie, mogą rozwijać swoje pasje i doskonalić warsztat, o czym przybyli goście mogli się przekonać na własne oczy. Młodzież bowiem przygotowała kilka prezentacji i projektów, które pokazywały  specjalistyczne możliwości wykorzystania wynikające z parametrów  nowego sprzętu. Jak zaznaczali, dotychczas użytkowany sprzęt nie dawałby im w drobnej części takich  możliwości realizacji i rozwoju, jak ten który został zakupiony.” https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid029wopmT1n7iDB6YwB4VK2XCSZmWFL1YsSe4Mvy3wcDvNrrGbCtgg4QiyNU2qeEA36l&id=100068788617093

Galeria