SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia 2008 roku w Zespole Szkół Technicznych obchodzono Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się: konkurs pt.”Ziemia – nasza planeta” w formie testu składającego się z 30 pytań typu zamkniętego. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów klas pierwszych i drugich. Autorką pytań była p. Joanna Świerniak, a surowe jury w składzie: panie Sylwia Rataj, Monika Czerwonka i Alicja Wicher po sprawdzeniu prac wyłoniły zwycięzcę, został nim Paweł Borowik z klasy IcT. Otrzymał nagrodę książkową i dyplom. Konkurs na najlepszy plakat o Ziemi wśród uczniów klas pierwszych, którego laureatem został Przemysław Antoszewski z klasy IaT.

Uczniowie naszej szkoły wystawili też inscenizację zatytułowaną ”Nie ma życia bez wody” uświadamiając widzom, że woda jest bardzo ważnym skarbem ziemi a wielu ludzi niewłaściwie nią gospodarując przyczynia się do powiększania deficytu wody pitnej na  świecie!
Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi była akcja sprzątania świata, która miała miejsce 25 kwietnia 2008 r. a uczestnikami jej byli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych  klasy IaT oraz uczniowie Zespołu Szkół z Białej. Sprzątaniem objęto tereny wokół jeziora Sarcz i Logo. Za Realizację i opiekę odpowiedzialne były panie Joanna Rybarczyk i Sylwia Rataj. Za organizację i przebieg całych obchodów „Dnia Ziemi” odpowiedzialna była p. Sylwia Rataj.