SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Nasze projekty

Międzynarodowy projekt klub-netowy

„Ekstremalnie z przyrodą“  Borne Sulinowo '2008. Już od kilku lat przy Zespole Szkół Technicznych w Trzciance działa młodzieżowy Klub-Net CAD/CAM/CAE. W klubie tym młodzież realizuje swoje ciekawe pomysły i spełnia swoje ambicje w trzech sekcjach działających przy klubie informatycznej, chemicznej i sportowej. W tym roku klubowicze już drugi raz wzięli udział w projekcie międzynarodowym z młodzieżą niemiecką, czeską i polską. Projekt „Ekstremalnie z naturą“ był wielką przygodą i sprawdzianem swoich umiejętności w radzeniu sobie z trudnościami jakie spotykały uczestników w zrealizowanym w dniach 22-26 kwietnia 2008r. na terenach Bornego Sulinowa projekcie międzynarodowym.

W takim miejscu podstawą jest praca w zespole, umiejętne rozłożenie sił i zabawa. Wszystko to zostało wystawione na ciężką próbę podczas różnego rodzaju gier i zabaw. Uczestnicy sprawdzali swe umiejętności survivalowe na poligonie i w przygotowywaniu obiadu. Spływ kajakowy, jazda na rowerze, wielkie piłkarzyki, paintball, ekstremalna jazda pojazdami wojskowymi, zwiedzanie hitlerowskich bunkrów i most linowy zawieszony na wysokości 5m nad ziemią to tylko niektóre z atrakcji w jakich każdy, w prawie trzydziestoosobowej grupie, mógł się sprawdzić.
We wzmocnieniu więzi między uczestnikami pomocne były ogniska, śpiewy i tańce. Podczas realizacji projektu poszczególne grupy przedstawiały prezentacje pod tytułem: „Jak rozpalić ognisko w trudnych warunkach?“ i „ Jak przetrwać w lesie?“.

Realizacja projektu pomogła w przełamaniu barier językowych, kulturowych i religijnych między uczestnikami z Polski i Czech. Poprawiła pewność siebie, a wielu tych, którzy nie wierzyło we własne siły i umiejętności, przezwyciężyło strach i wszelkie bariery własnych słabości fizycznych i psychicznych, czyli rozwinąli i udoskonalili te cechy na których zależy uczestnikowi SURVIVALU.
W planach na przyszłość mamy ochotę dalej działać i nawiązywać nowe kontakty. Z pewnością  uda nam się zrealizować kolejny projekt w innym ciekawym miejscu Europy.