SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2009

W październiku 2009 r. w ZST odbyły się obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W gablocie holu szkoły przedstawiliśmy historię  święta bibliotek, program obchodów MMBS w ZST oraz zasady konkursów na  najlepiej napisaną fraszkę o książce i bibliotece oraz konkurs na wspólne pisanie krótkiego opowiadania przygodowego.

Wśród uczniów wybranych klas przeprowadziliśmy ankietę na temat: „Dlaczego warto czytać?”Wyniki ankiety potwierdziły ogólnie znany pogląd, że książki rozwijają  słownictwo, wyobraźnię, światopogląd i osobowość czytelnika. Na te dni biblioteka szkolna przybrała bardziej odświętny wygląd. Na ścianach zostały zawieszone aforyzmy i cytaty o książkach. Zorganizowany został kiermasz książek za 1 zł.
5 listopada 2009r. odbył się uroczysty apel podsumowujący Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w ZST. Rozstrzygnięty został Konkurs na najlepszą fraszkę o książce i bibliotece. Najciekawsze fraszki napisane przez uczniów ZST zaprezentowali Natalia Tomelka i Krzysztof Sienkiewicz . Nagrody książkowe i słodkie upominki wręczył Pan Dyrektor Robert Ziółkowski oraz Panie: Walentyna Mazguła i Joanna Sas. Laureatami konkursu zostali:
1. miejsce – Kinga Woroniecka kl.I bT
2. miejsce – Patryk Kapitańczyk kl.I cT
3. miejsce – Jacek Ubycha kl.I cT
Wyróżnienia otrzymali także:Irek Kenig, Rafał Suchocki, Adrian Rychlik,Mateusz Zawadzki,  Mateusz Pownug, Adrian Zubiel, Jakub Kraiński,Krzysztof Frąckowiak, Mateusz Bojko.
Na zakończenie przedstawiono wyniki Konkursu czytelniczego za ubiegły rok szkolny.