SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Nasze akcje

Profilaktyka chorób nowotworowych

18 maja b.r. w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja dotycząca profilaktyki chorób nowotworowych, na którą pojechałyśmy razem z Panią prof. Justyną Witkowską. Wspólnie przygotowało ją Stowarzyszenie Krzyskie Towarzystwo Amazonki oraz Wydział Promocji, Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.

Wypowiedzi, które usłyszałyśmy dały nam dużą wiedzę na temat nowotworów i tego, że choroba nie wybiera. Może być to zarówno wina genów jak i złej diety. Choroba ta napawa nas przerażeniem, ale można jej zapobiec poprzez regularną profilaktykę i badania. Pomoże również nam odpowiednia dieta i ćwiczenia, które dodatkowo zapewnią nam dobre samopoczucie. Choroby nowotworowe i walka z nimi, to problem, z którym styka się bardzo duża część populacji, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Rak nie wybiera, atakuje nie bacząc na nasz wiek, kondycję, czy też pozycję społeczną. Na spotkaniu, które prowadził dr Dariusz Godlewski- Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, poruszano problem ogólnej profilaktyki oraz szczególnego zapobiegania rakowi piersi i szyjki macicy u kobiet.

Uczestnicy wysłuchali również prelekcji pt. „Substancje szkodliwe w żywności” pani Beaty Kościelskiej – Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Jesteśmy bardzo zadowolone z tego wyjazdu i mamy nadzieję, że i wam przydarzy się okazja, aby w tego rodzaju konferencji uczestniczyć. Celem poszerzania świadomości o istocie profilaktyki raka szyjki macicy oraz piersi, zdobytą wiedzą podzieliłyśmy się z koleżankami naszej szkoły.

Koordynatorem naszych działań była p. prof. Justyna Witkowska.

Dziękujemy.
Paulina Zarzycka-kl.IIb
Agata Podgórska-kl.IIb
Renata Różycka-kl.I
Kinga Woroniecka-kl.IIb