SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
Aktualności

Innowacyjna historia

Innowacyjna historia

W dniach 13 i 14 listopada br. ZST uczestniczył w projekcie Innowacyjna historia. Wydarzenie to doskonale wpisało się w tegoroczne obchody święta odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Jest to projekt, który umożliwia uczniom i nauczycielom dzięki nowoczesnym technologiom, a w szczególności dzięki wirtualnej rzeczywistości niemal na własnej skórze odczuć wydarzenia Powstania Warszawskiego, a także przyjrzeć się z bliska wydarzeniom Bitwy Warszawskiej. Możliwość tak bezpośredniego kontaktu z historią sprawiły, że wszyscy uczestnicy projektu wychodzili z sali pełni wrażeń i emocji jakie wyzwolił w nich pokaz.

RZ

Z opisu filmów:

„Kartka z Powstania” jest to pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie filmów fabularnych zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości. Film trwa około 15 min, a prace nad nim trwały ponad 2 lata. Opowiadana jest historia jednego z Powstańców Warszawskich, kapitana Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który wychodząc do Powstania w sierpniu 1944 roku, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.


„Wiktoria 1920“- Film to historia prowadzona z perspektywy jednego z młodych polskich żołnierzy podczas Bitwy Warszawskiej. Dostaje on misję przekazania ważnego meldunku z okolic Ciechanowa do siedziby radiowywiadu w warszawskiej Cytadeli. Oglądamy jego oczami najważniejsze momenty Bitwy Warszawskiej z Cudem włącznie. Uczestniczymy bezpośrednio w szarży ułanów, latamy samolotem polskiego lotnictwa, poznajemy rolę kobiet w wywiadzie frontowym oraz bestialstwo bolszewików. Widzimy na własne oczy poświęcenie młodych wstępujących do wojska oraz solidarność Polaków bez względu na poglądy polityczne.

Galeria