SZKOŁA POLECANA PRZEZ PRACODAWCÓW Biuletyn Informacji Publicznej
Informacja KONTAKT Numer telefonu 672162468 Ułatwienia do strony WCAG
Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Szkoła prowadzona przez POWIAT
CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Branżowa szkoła I-go stopnia

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wykonuje montaż systemów suchej zabudowy, roboty malarsko-tapeciarskie oraz posadzkarskie i okładzinowe.

Dzisiejsze czasy to prawdziwa era rozwoju budownictwa. Powstaje ogromna liczba budynków użyteczności publicznej, siedzib firm, budynków mieszkalnych, obiektów sportowych. Celem kształcenia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie jest przygotowanie absolwenta do prowadzenia prac wykończeniowych w budownictwie, budowania ścian działowych, podwieszania sufitów, zabudowy, glazurnictwa, przygotowania i układania okładzin zewnętrznych i wewnętrznych, wykonywania posadzek. Zdobycie tego zawodu umożliwia też prowadzenie własnej firmy budowlanej. Do ważnych zadań absolwenta tego zawodu należy też przestrzeganie i znajomość procedur budowlanych, dokumentacji projektowej. Najczęściej wykonywanymi pracami są: roboty malarskie, wykończenia murarskie, tynkarskie i okładzinowe, docieplenia budynków, wykonywanie suchych tynków.
Jest zawodem niezwykle poszukiwanym na rynku pracy!

Absolwent ma szansę zatrudnienia w:

  • przedsiębiorstwach budowlanych;
  • firmach produkujących materiały budowlane i prefabrykaty;
  • laboratoriach firm budowlanych;
  • firmach świadczących usługi w zakresie remontów i odnowy obiektów;
  • nadzorze budowlanym;
  • sklepach i hurtowniach materiałów budowlanych;
  • administracjach budynków.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie uczestniczy w robotach budowlanych związanych z pracami wykończeniowymi gotowych lub remontowanych budynków, obiektów i pomieszczeń. Nauka w tym zawodzie trwa 3 lata. W ramach nauki w ZST planowane jest nauczanie języka angielskiego lub niemieckiego (do wyboru). Uczniowie zapoznają się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi: podstaw budownictwa, rysunku budowlanego, technologii montażu systemów suchej zabudowy, technologii robót posadzkarsko-okładzinowych, działalności gospodarczej w budownictwie.
Po ukończeniu szkoły istnieje możliwość kontynuacji nauki w branżowej szkole II-go stopnia.